Piękno jest tym, co czu­jesz wewnątrz i co od­bi­ja się w twoich oczach.
                                                                              Sophia Loren

Makijaż Permanentny

Makijaż permanentny ma podkreślić piekno naszej urody, dodać nam charakteru, czy też skorygować kształt naszych brwi, czy ust, które często są niesymetryczne. Dzięki makijażowi permanetnemu zaoszczędzimy czas przeznaczony na poranny makijaż, odstawimy kredkę do brwi, eyeliner, czy konturówkę do ust.

BRWI: Kształt brwi podkreśla rysy naszej twarzy, wyraża stan naszych emocji. Dzięki nadaniu odpowiedniego kształtu możemy odmłodzić rysy twarzy, skorygować wyraz "smutnego" oka poprzez podniesienie łuku, wypełnić ubytki przy zbyt często regulowanych, skubanych brwiach, czy zniwelować widoczność blizn znajdujących się na łuku brwiowym.

METODY MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI WYKONYWANE W NASZYM SALONIE:
-Microblading - efekt bardzo naturalny, metoda ręcznie rysowanych włosków, idelanie sprawdza się jako rekonstrukcja brwi oraz dla osób, które pragną delikatnego efektu. Efekt utrzymuje się od 1-2 lat.
-Metoda cienia - Zabieg wykonywany jest przy użyciu maszynki i jednorazowych kartridży. Daje efekt henny lub pomalowania brwi cieniami - przeznaczony dla osób, które pragną, aby ich brwi były bardziej wyraziste. Efekt utrzymuje się od 3-5 lat, wskazane jest, aby po ok. 3 latach zrobić odświeżenie makijażu. metoda cienia obejmuje też takie metody, jak: Powder effect, ombre brows.
Metoda włosa - Zabieg wykonywany jest przy użyciu maszynki i jednorazowych kartridży, makijaż ten pozwala na otrzymanie bardzo naturalnego efektu "namalowanych włosków", świetnie sprawdza się do wypełnienia ubytków, korekt blizn na łuku brwiowym. Efekt utrzymuje się również od 3-5 lat.
Metoda hybrydowa- łączy w sobie dwie metody cienia oraz włosów, obecnie jest najbardziej popularna ze względu na podkreślenie brwi cieniem, a jednocześnie domalowanie włosków dla uzyskania naturalnego efektu.

Do końca roku obowiązuje promocyjna cena: microblading-350zł , metoda cienia i hybrydowa-500zł. Cena obejmuje zabieg plus 1 korektę wykonaną po miesiącu od 1 zabiegu.

USTA: Idealny kształt, wyrównana asymetria oraz podkreślenie koloru. Makijaż permanentny ust sprawi, że usta będą pełniejsze, świetny dla delikatnego powiększenia wąskich ust, lub gdy kolor ust jest zbliżony do koloru naszej skóry. Może dać też efekt pomalowanych ust w kolorze naszej ulubionej szminki.
Metody: kontur+cieniowanie - wykonanie konturu, a następnie delikatne rozcieniowanie koloru w stronę otworu ust. Druga metoda to kontur+wypełnienie - wykonanie konturu i pigmentacja całych ust w wybranym kolorze. Dla Pań, które mają tendencję do opryszczki bardzo ważne jest, aby 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu zażywały Heviran 800 (lek wydawany na receptę przez lekarza rodzinnego), aby zapobiec pojawieniu się zmian na ustach.
Do końca roku obowiązuje cena promocyjna: 500zł. Cena obejmuje zabieg plus korektę po miesiącu.

Przed wykonaniem makijażu permanentnego kształt oraz kolor uzgadniany jest wraz z preferancjami klientki, rodzajem urody oraz naszymi sugestiami. Zawsze wykonywany jest rysunek wstępny, tak aby klientka mogła zobaczyć, jaki kształt będą mieć brwi, czy usta. Skóra po zabiegu może być delikatnie spuchnięta i zaczerwieniona, natomiast sam makijaż będzie intensywny. Po ok. 5 dniach dochodzi do wyłuszczenia pigmentu i wyjaśnieje on o ok. 40%. Utrzymanie się pigmentu w skórze zależy od wielu czynników, wieku, pracy gruczołów łojowych, czy też osobliwej reakcji skóry na wprowadzony pigment.
Makijaż wykonywany jest sprawdzonymi pigmentami, przeznaczonymi do tego zabiegu, pracujemy na marce Li Pigments i PHI.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU:
W przypadku suchości skóry, swędzenia, czy uczucia ściągania, zaleca się smarowanie skóry maścią alantan lub kremem z nano-srebrem. Nie należy wystawiać się na słońce, jak i solarium przez co najmniej 2 tygodnie, nie korzystać z sauny i basenu oraz nie wykonywać intensywnych ćwiczeń przez tydzień po zabiegu. Nie wolno skóry drapać skubać, wykowyać żadnych peelingów- łuszczenie się skóry jest naturalnym procesem gojenia się.

PRZECIWWSKAZANIA:
Główne przeciwwskazania to: cukrzyca, choroby serce m.in. zazywanie leków rozrzedzających krew (na 3 dni przed zabiegiem należy je odstawić), nieleczone nadciśnienie, choroby w ostrej fazie zakażenia jak. grypa, angina, silne alergie ( alergia na lidokainę, znieczulenia dentystyczne - zabieg można wykonać bez znieczulania oraz alergia na pigmenty - wykonywana jest próba na skórze), spożycie leków rozrzedzających krew, np. aspiryna na 24h przed zabiegiem, choroba nowotworowa (możliwe wykonanie po wydaniu zgody od lekarza), zaburzenia krzepnięcia krwi, np. hemofilia, schorzenia skóry znajdujące się w obrębie wykonywanego zabiegu, choroby tarczycy, choroby skórne takie jak łuszczyca.

Makijaż permanentny - Salon Provence Poznań